• Uvod Sport

  V pohybu

  krajem pod Pálavou

  Mikulovsko je regionem jako stvořeným pro ty, kteří svou dovolenou rádi tráví v pohybu. Ať vyrazíte na kole, pěšky nebo třeba na lodi, odměnou vám bude nádherná krajina s vinicemi, malebnými vesničkami i překrásná kulisa Pálavy.

 • Uvod Relax

  Mikulovsko

  plnými doušky

  Na Mikulovsku si užijte spoustu zábavy a potěšení. Ať už milujete lenošení u vody, rádi si hrajete nebo preferujete poklidnou relaxaci, v každém koutu regionu a v každém období na vás čekají nezapomenutelné zážitky.

Region je protkán hustou sítí značených cyklotras, které vedou po silnicích, polních cestách i po nově budovaných cyklostezkách. Prochází tudy mezinárodní cyklotrasa, spojující Brno s Vídní, i několik lokálních stezek. Vedou nenáročným terénem, vhodným i pro seniory a rodiny s dětmi.

Jih Moravy patří k nejteplejším místům České republiky a pro Mikulovsko to platí dvojnásob. Proto je v létě rájem všech milovníků koupání a odpočinku u vody. V období podzimu, zimy a jara nabízí region i kvalitní lázeňské a wellness služby. Bohatý je i kulturní program nabízející řadu festivalů a návštěvu jedinečných galerií.

Sport a relax

Aktivní turistika

Z široké nabídky cyklotras si vybere opravdu každý. EuroVelo 9 a 13, Greenways Praha – Vídeň a Krakov – Vídeň, Jantarová stezka, cyklostezka Brno – Vídeň, to vše jsou dálkové mezinárodní cyklotrasy, které procházejí Mikulovskem. Cyklotrasy nazvané Moravská vinná stezka, Mikulovská vinařská stezka, Vinařský okruh Stará hora a Kolem sklepů a vinohradů vás zase provedou po krásách jihomoravského vinařství. Česko-rakouským příhraničím vede cyklotrasa Na kole k sousedům, na Okruhu okolo ATC Merkur budete jistě nadšeni výhledy na Pálavu přes hladinu Novomlýnských nádrží. Neobvyklé spojení sportu a poznání minulosti zprostředkovává Stezka svobody. Provede vás místy, kudy se táhla tzv. „železná opona“, hranice mezi Východem a Západem.

Sport Galerie 01
Sport Galerie 02
Sport Galerie 03

Dáváte-li však přednost pěší turistice, vydejte se po červené na Pálavu! Oblíbená „Pálavská magistrála“ vás zavede z Dolních Věstonic, přes Pálavu a Stolovou horu až do Mikulova.

Ani milovníci vodní turistiky nemusí na Mikulovsku zahálet. Hranicí regionu protéká řeka Dyje, nabízející nenáročné úseky, sjízdné prakticky celoročně. Vyplujete-li od hráze Dolní Novomlýnské nádrže, provede vás řeka Lednicko-valtickým areálem až k soutoku Dyje s Moravou na česko-slovensko-moravském pomezí.

A když jste už zkusili kolo, loď a šlapali jste i po svých, zkuste se na Mikulovsko podívat z koňského sedla. V Novém Přerově se na koni můžete projet česko-rakouským příhraničím, jezdecké kluby nabízející projížďky na koni najdete i v Dolních Dunajovicích nebo v Mikulově.

Příjemným zpestřením pobytu na Mikulovsku může být i jízda na in-line bruslích. Skvělé podmínky nabízí přímo k těmto účelům in-line stezka za Jevišovkou nebo cyklostezka u Mikulova.

Relax, zábava i potěšení

Oblíbená přírodní koupaliště najdete v kempu ATC Merkur i na několika místech u Dolní Novomlýnské nádrže. Koho koupání v přírodě neláká, ten si přijde na své na koupalištích v Mikulově a v Březí, nabízející moderní a komfortní zázemí. Centrem vodních radovánek je pak aquapark u Pasohlávek.

Relax Galerie 01
Relax Galerie 02
Relax Galerie 03

Příznivci rybolovu mají možnost provozovat svůj koníček na březích Novomlýnských nádrží, řeky Dyje u Jevišovky, Novosedel a Drnholce nebo na rybníku v revíru Pod mlýnem u Sedlece. Loví se tu kapři, líni, štiky, amuři a řada dalších sladkovodních ryb.

Avšak relaxovat na Mikulovsku nemusíte jen u vody. V Horních Věstonicích, přímo pod Pálavou, a v Novém Přerově si můžete zahrát tzv. adventure golf. V okolí mikulovského amfiteátru vyrostlo hřiště pro novinku zvanou discgolf. Všechny milovníky tenisu potěší špičkově připravené antukové kurty v Dolních Dunajovicích, poskytující potřebné zázemí k tenisovým turnajům. V některých obcích jsou k dispozici i multifunkční hřiště pro míčové sporty. Fotbalovým fenoménem Mikulovska je pak turnaj „Los Glgos DEUTZ-FAHR Cup“, jeden z největších turnajů v malé kopané u nás, který se o posledním červnovém víkendu koná na hřišti v Horních Věstonicích. Stále větší oblibě se těší venkovní posilovny v Dolních Dunajovicích, Mikulově, Novosedlech nebo v Pasohlávkách a na mnoha místech maminky jistě ocení moderně vybavená dětská hřiště.

Mimořádným zážitkem jsou vyhlídkové lety horkovzdušným balonem, které nejčastěji startují z Horních Věstonic nebo z Klentnice. Budete při nich pomalu proplouvat nad krajinou a užívat si pohádkové výhledy na Pálavu, Mikulov nebo na hladinu Novomlýnských nádrží z ptačí perspektivy.


TIC Mikulov

Náměstí 158/1
CZ 692 01 Mikulov
+420 724 987 900
tic@mikulov.cz
www.infomikulov.cz

Infobod Drnholec

Náměstí Svobody 1
CZ 692 83 Drnholec
+420 519 519 210
tic@obecdrnholec.cz
www.drnholec.eu

TIC Pasohlávky

CZ 691 22 Pasohlávky 
+420 519 427 624 
tic@pasohlavky.cz
www.pasohlavky.cz

TIC Pavlov

Na Návsi 88
CZ 692 01 Pavlov
+420 602 500 567
tic@obec-pavlov.cz
www.obec-pavlov.cz

TIC Dolní Dunajovice

Dům Dr. Karla Rennera, ul. Poštovní
CZ 691 85 Dolní Dunajovice
+420 519 500 054
infocentrum@dolni-dunajovice.cz 
www.dolni-dunajovice.cz