• Mikulovsko plnými doušky

  Mikulovsko
  plnými doušky

Zážitky a relax


Mikulovsko je regionem jako stvořeným pro ty, kteří svou dovolenou rádi tráví v pohybu. Ať vyrazíte na kole, pěšky nebo třeba na lodi, odměnou vám bude nádherná krajina s vinicemi, malebnými vesničkami i překrásná kulisa Pálavy.

Novomlýnské nádrže

Novomlýnské nádrže

Centrem vodních sportů jsou na Mikulovsku Novomlýnské nádrže s vynikajícím zázemím v kempu ATC Merkur. Můžete se tu koupat, klouzat po hladině na windsurfingu nebo na kiteboardu. Pro vodní lyžování je tu vybudován speciální vlek. Vypůjčíte si tu i kajak, šlapadlo nebo lodičky s elektrickým motorem. A chcete-li se jen tak kochat pohledem na vodní hladinu, vydejte se na jízdu parníkem do Pasohlávek! Vedle sportovního vyžití najdete v kempu nejrůznější možnosti ubytování a vybavení na té nejvyšší úrovni. V těsném sousedství ATC Merkur stojí Aqualand Moravia, moderní aquapark s mnoha tobogany, atrakcemi i saunovým světem. Jen o kus dál, u Pavlova, pak najdou svůj přístav milovníci jachtingu, kteří se odsud mohou vydat brázdit vody největší z Novomlýnských nádrží.
Pro zábavu i pohlazení

Pro zábavu i pohlazení

Co si zajít do kina či galerie? Mikulovské kino přináší aktuální novinky i v oblíbeném 3D. Návštěva letního kina v Pasohlávkách bude atraktivním zpestřením teplých večerů. Divadelní událostí roku bývá mikulovský Festival barokního divadla, který se každoročně koná na prostranství před Dietrichsteinskou hrobkou. Hudební příznivce každoročně láká do Mikulova Kytarový festival, alternativní Eurotrialog nebo pěvecká Kampanila. Na své si přijdou i milovníci výtvarného umění. V regionu působí několik galerií – vydejte se třeba do Galerie Závodný sídlící v budově oceněné architektonickými cenami. Ojedinělý je festival designu Křehký Mikulov nebo Mikulovské výtvarné sympozium "dílna".

V pohybu krajem pod Pálavou

Region je protkán hustou sítí značených cyklotras, které vedou po silnicích, polních cestách i po nově budovaných cyklostezkách. Prochází tudy mezinárodní cyklotrasa, spojující Brno s Vídní, i několik lokálních stezek. Vedou nenáročným terénem, vhodným i pro seniory a rodiny s dětmi. Jih Moravy patří k nejteplejším místům České republiky a pro Mikulovsko to platí dvojnásob. Proto je v létě rájem všech milovníků koupání a odpočinku u vody. V období podzimu, zimy a jara nabízí region i kvalitní lázeňské a wellness služby. Bohatý je i kulturní program nabízející řadu festivalů a návštěvu jedinečných galerií.

  Relax, zábava i potěšení

  Oblíbená přírodní koupaliště najdete v kempu ATC Merkur i na několika místech u Dolní Novomlýnské nádrže. Koho koupání v přírodě neláká, ten si přijde na své na koupalištích v Mikulově a v Březí, nabízející moderní a komfortní zázemí. Centrem vodních radovánek je pak aquapark u Pasohlávek.

  Příznivci rybolovu mají možnost provozovat svůj koníček na březích Novomlýnských nádrží, řeky Dyje u Jevišovky, Novosedel a Drnholce nebo na rybníku v revíru Pod mlýnem u Sedlece. Loví se tu kapři, líni, štiky, amuři a řada dalších sladkovodních ryb.

  Avšak relaxovat na Mikulovsku nemusíte jen u vody. V Horních Věstonicích, přímo pod Pálavou, a v Novém Přerově si můžete zahrát tzv. adventure golf. V okolí mikulovského amfiteátru vyrostlo hřiště pro novinku zvanou discgolf. Všechny milovníky tenisu potěší špičkově připravené antukové kurty v Dolních Dunajovicích, poskytující potřebné zázemí k tenisovým turnajům. V některých obcích jsou k dispozici i multifunkční hřiště pro míčové sporty. Fotbalovým fenoménem Mikulovska je pak turnaj „Los Glgos DEUTZ-FAHR Cup“, jeden z největších turnajů v malé kopané u nás, který se o posledním červnovém víkendu koná na hřišti v Horních Věstonicích. Stále větší oblibě se těší venkovní posilovny v Dolních Dunajovicích, Mikulově, Novosedlech nebo v Pasohlávkách a na mnoha místech maminky jistě ocení moderně vybavená dětská hřiště.

  Mimořádným zážitkem jsou vyhlídkové lety horkovzdušným balonem, které nejčastěji startují z Horních Věstonic nebo z Klentnice. Budete při nich pomalu proplouvat nad krajinou a užívat si pohádkové výhledy na Pálavu, Mikulov nebo na hladinu Novomlýnských nádrží z ptačí perspektivy.

   TIC Mikulov

   • Náměstí 158/1, 692 01 Mikulov

   • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

   TIC Pasohlávky

   • 691 22 Pasohlávky
   • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

   TIC Pavlov

   • Na Návsi 88, 692 01 Pavlov
   • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

   TIC Dolní Dunajovice

   • Poštovní 189, 691 85 Dolní Dunajovice

   • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

   Mikulovsko - destinační společnost, z.s.p.o. | Náměstí 1, 692 01 Mikulov | IČ: 725 35 041 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

   Partnerské weby


   Přijeďte zažít
   Mikulovsko!

   © Mikulovsko-destinační společnost, z.s.p.o.